Kínai Filmhét Miskolcon

2018. április 9., 22:35
A Kínai Filmhét ünnepélyes megnyitójára Miskolcon kerül sor 2018. április 10-én. A filmhét négy napig tart, és az utóbbi évek kiváló kínai filmes produkcióit tűzi műsorára.

A Miskolcon megrendezett Kínai Filmhét április 10. és 13. között várja az érdeklődőket. A filmhét alkotásai közül több is nemzetközi elismerésben részesült korábban különböző fesztiválokon. A hazai nézők most olyan kínai filmeket láthatnak majd, mint az Ip Man 3, a Farewell My Concubine: The Beijing Opera, a Cock and Bull és a Legend of the Naga Pearls.

A most bemutatott filmekben ábrázolt gazdag kulturális örökség és emberi sokszínűség lehetővé teszi, hogy a magyar közönség jobban megismerje a kínai kultúrát, és a művésziesség útján mindeközben közelebb kerül egymáshoz a szívünk és a gondolkodásunk.

A vetítések helyszíne: Művészetek Háza
A belépés ingyenes, a belépők a Művészetek Háza jegypénztárában igényelhetőek.

Forrás: https://www.filmtekercs.hu/hirek/kinai-filmhet-2018-aprilis-10-en-indul-a-filmhet-miskolcon