Kínai lámpás fesztivál 2017.02.15. 16:00 Konfuciusz Intézet Miskolci Egyetem

2017. február 6., 15:55
Várunk szeretettel minden kedves érdeklődőt a kínai lámpás fesztiválra

A fesztivál során az égbe engedik az előző év problémáit, valamint az újhoz kapcsolódó kívánságaikat. A khom loy vagyis a lámpás egy rizspapírból készült, egy másfél méter magas ballon, amelyben az aljára szerelt mécses felmelegíti a levegőt, a magasba emelve azt. A különleges fesztiválra egyébként az indiai és a kínai kultúra egyformán erős befolyást gyakorolt. A két különböző eredetnek köszönhetően a fesztivált két névvel is illetik – Loy Kratong, valamint Yi Peng – és kétféle, alapvetően különböző szimbólumrendszer kapcsolódik hozzá. Az viszont mindkét hagyományban közös, hogy a fesztiválozás apropójaként a délnyugati monszun okozta esős évszak vége és a rizsföldeken végzett fáradtságos munka befejezése szolgál.