Kínai nyelvoktatása új borsodi helyszínen

2020. február 28., 12:30
Edelény neves iskolája is csatlakozott a Miskolci Egyetem Konfuciusz Intézet hálózatához.

Február 26-án az edelényi Szent Miklós Görög Katolikus Iskola vezetősége Barta József Igazgató Úr és Tóthné Gál Judit Igazgatóhelyettes Asszony fogadta a Konfuciusz Intézet munkatársait, Prof. Liu Jie-t és Dr. Kuttor Dánielt. A felek megbeszélték, véglegesítették az oktatási együttműködés kereteit, részleteit a 2019/2020-as tanév második félévére.

A megállapodásnak megfelelően meg is kezdődött a diákok oktatása. A „kínai kultúra és nyelv” foglalkozás a másodikos és harmadikos diákok számára, szerda délutánonként kerül megtartásra, a tanév hátralévő részében.

A gyerekek szeretettel és érdeklődéssel fogadták Zhai Tianyu (Chrystal) tanárnőt, aki kreatív a gyerekek számára készített egyedi tananyaggal készül, hétről-hétre. A foglalkozásokon a 20-22 fős csoport tagjai játszva ismerkednek meg Kína rejtelmeivel, a kínai kultúra értékeivel.

Köszönjük az iskola pedagógusainak támogatását, különösen Tóthné Gál Judit Igazgatóhelyettes Asszony közreműködését.

Az eseményhez kapcsolódó további képek megtekinthetőek Facebook oldalunkon: itt