Készülünk a "Kínai híd" nyelvi versenyre

2021. május 11., 12:25
Nagy öröm számunkra, hogy idén május végén (28-án és 29-én) újból lesz hazai "Kínai híd" tehetségkutató vetélkedő! 2021-ben mind a hallgatók, mind a diákok megmérethetik tudásukat.

A KNK budapesti nagykövetsége által rendezett eseményre minden év tavaszán (rendszerint májusban) kerül sor. Sajnos tavaly a koronavírus megjelenése és terjedése megakadályozta a diák-hallgató verseny megtartását, azonban 2021-ben on-line formában újra együtt lehetünk, versenghetünk és szórakozhatunk.

A jelöltek felkészülését Prof. Liu Jie, az Intézet kínai társigazgatója saját előadásaival segítette. Az online alkalmakon Kína történelméről, földrajzáról, kultúrájáról és művészetéről hallhattak az érdeklődők.

Köszönjük Professzor Asszony közreműködését, történeteit lelkes, egyéni interpretációjában.

További sikeres felkészülést kívánunk és jó szórakozást május végén!